Człowiek będący od wielu lat w show-biznesie, od niedawna postanowił również zawładnąć światem literatury. Poznajcie Szymona Hołownię, twórcę książki “Teraz albo nigdy” i nie tylko!

Początki kariery

Szymon Hołownia to polski dziennikarz oraz pisarz, który działa na rzecz społeczno-polityczną. Urodził się w 1976 roku. Wychowywał się w swoim rodzinnym mieście, Białymstoku. Studiował psychologię w stolicy naszego kraju. Dużą popularność zyskał dzięki występom w programach telewizyjnych, w których zaczął się udzielać już w 2006 roku. Zaczynał jako prowadzący w programie “Po prostu pytam”. Najbardziej jednak zasłynął jako prowadzący w jednym z najlepiej oglądalnych talent show, “Mam talent”. 

Swoją karierę dziennikarską rozpoczął od publikowania artykułów w “Gazecie Wyborczej”. Udzielał się również w takich magazynach jak “Newsweek”, “Kultura Popularna” oraz “Więzi”. Swoją uwagę skupia w dużej części na aspektach religijnych życia człowieka.

Nadzieja polskiej polityki

Dużym zdziwieniem dla wielu osób było to, że Szymon Hołownia zgłosił swoją kandydaturę na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Autor książek religijnych, takich jak “Bóg życie i twórczość” czy “Święci codziennego użytku” swoją decyzję ogłosił 9 grudnia na konferencji prasowej. W swojej kandydaturze obiecuje zająć się takimi problemami jak np. wycofanie przez samorządy uchwał o strefach wolnych od koncepcji LGBT czy współdziałanie UE oraz NATO.

Z literaturą za pan brat – publikacje Hołowni

W swoich książkach porusza tematy związane z religijnymi aspektami życia człowieka. Do najchętniej czytanych książek należą z pewnością “Jak robić dobrze”, “Monopol na zbawienie” czy napisane wraz ze współpracownikiem ze stacji TVN,  Marcinem Prokopem “Bóg, kasa i rock’n’roll”. Szymon Hołownia całkiem niedawno wydał również swoją biografię “Teraz albo nigdy”, w której podejmuje najważniejsze tematy dotyczące świata, społeczeństwa oraz Kościoła.

Organizacje charytatywne

Szymon Hołownia jest nie tylko uzdolnionym twórcą i dziennikarzem. Udziela się także charytatywnie i walczy o prawa społeczeństwa. Jest pomysłodawcą i twórcą kilku fundacji. Udziela się w białostockim oddziale fundacji “Pomoc maltańska”. Ponadto, jest także założycielem fundacji “Kasisi” i “Dobra Fabryka”. Fundacja Kasisi, którą założył w 2013 roku polega na niesieniu pomocy dzieciom. Zapewnia stałe oraz stabilne wsparcie dla sierocińca. W 2013 roku utworzył fundację “Dobra Fabryka”, która pomaga około 40 tyś. osób rocznie, głównie w krajach Afryki. Fundacja polega na zapewnieniu wsparcia najbardziej potrzebującym w najbiedniejszych rejonach świata.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com