Większość ludzi doskonale kojarzy Szymona Hołownię. Jest on bowiem znaną postacią często pojawiającą się w telewizji. Największą sławę przyniósł mu udział w programie “Mam talent” gdzie wraz z Marcinem Prokopem pełnił rolę prowadzącego cały show. Szymon Hołownia (https://www.taniaksiazka.pl/autor/szymon-holownia) to jednak nie tylko telewizyjny i prasowy dziennikarz lecz także literat. Na przestrzeni lat wydał wiele książek, które do te pory cieszą się dużym zainteresowaniem czytelników. Powodem tego jest niezwykle nowoczesne podejście Szymona Hołowni do tematów teologicznych czy też moralnych.

Szymon Hołownia – od dziecka do prawie kapłana

Przyszły dziennikarz oraz pisarz urodził w Białymstoku dnia 3 września 1976 roku. W tym mieście mieszkał aż do ukończenia szkoły średniej. Jest on absolwentem Społecznego Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Następnym krokiem w życiu Szymona był wyjazd do Warszawy w celu dalszej edukacji. Zdecydował się on na studia psychologiczne w warszawskim uniwersytecie. Ostatecznie studiów tych jednak nie ukończył. Podczas okresu studenckiego dwukrotnie dołączał do nowicjatu dominikańskiego zakonu.

Szymon Hołownia – felietony, praca redaktorska a także kariera telewizyjna

Szymon Hołownia od 1997 roku związany jest z prasą. Zaczynał pisząc felietony jednak dość szybko awansował również na stanowiska redaktorskie. Wśród gazet i czasopism, z którymi współpracował na przestrzeni lat wymienić można:

  • “Kulturę Powszechną”
  • “Newsweek”
  • “Gazetę Wyborczą”
  • “Machinę”
  • “Tygodnik Powszechny”.

W 2006 roku zadebiutował również w telewizji. Na początku prowadził program “Po prostu pytam”, który był transmitowany na antenie TVP 1. Następnie pełnił również funkcję dyrektora programowego stacji Religia.tv. Największą popularność przyniosła mu współpraca z TVN-em.

Szymon Hołownia – książki

Przez ponad 15 lat wydał łącznie 26 książek. Jego twórczość jest silnie związana z doktryną kościoła katolickiego i to właśnie był główny powód jego sukcesu. Szymon Hołownia nie bał bowiem poruszać trudnych tematów z pogranicza teologii, etyki a także moralności. Jego najsłynniejszymi wydawnictwami są książki “Jak robić dobrze”, “Monopol na zbawienie” a także wydane wraz z Marcinem Prokopem “Bóg, kasa i rock’n’roll” oraz “Wszystko w porządku. Układamy sobie życie”. Za swoją literacką działalność Szymon Hołownia otrzymał wiele prestiżowych nagród.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com